Haber

Mısır, Ölümcül Köpekbalığı Saldırısından Sonra Hurgada’da Yüzmeyi Yasakladı

KAHİRE, 9 Haziran (Xinhua) — Mısır hükümeti, Perşembe günü bir Rus turistin köpekbalığı saldırısında hayatını kaybetmesinin ardından Kızıldeniz kıyısındaki tatil beldesi Hurgada’daki tüm su sporları ve deniz faaliyetlerini durdurdu.

Mısır Çevre Bakanlığı, Kızıldeniz tatil beldesi El Gouna ile Soma Körfezi’nin ortasındaki tüm yüzme, şnorkelli yüzme ve diğer su sporlarının Cuma gününden itibaren iki gün süreyle durdurulmasını emretti. alan.

Hurgada’daki Rusya Başkonsolosluğu, sabahın erken saatlerinde bir Rus erkek turistin “köpekbalığı saldırısı sonucu” öldüğünü doğruladı.

Sosyal medyada dolaşan bir görüntü, denizde yüzen bir adamın dev bir köpekbalığı tarafından ikiye bölündüğünü gösteriyor.

Mısır Çevre Bakanı Yasmine Fouad, saldırganın Mısırlı bir grup tarafından bir tür kaplan köpekbalığı olduğunu tespit ettiğini, köpekbalığının yakalanıp analiz için bakanlığın laboratuvarına gönderildiğini doğruladı.

Bakan, Kızıldeniz’in doğal kaynaklarıyla temas eden tatilcileri can güvenliklerini korumak için talimat ve düzenlemelere uymaya çağırdı.

Mısır’ın Kızıldeniz tatil beldelerinde köpekbalığı saldırıları nadir olsa da, geçen yıl iki turistin köpekbalığı saldırılarında ölmesi üzerine Mısırlı yetkililer Kızıldeniz kıyı şeridinin bir bölümünü kapattı.

Mısır’ın Kızıldeniz tatil beldeleri, özellikle Hurgada, Rus turistler için popüler destinasyonlardan.

sarikaya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu